Tělová svíčka zatočí i s migrénou

19.03.2013 17:46

Tělová svíčka jako nástroj přírodní medicíny a přírodního léčitelství je založená na mechanismu fungování a účinku ušní svíčky. Tento mechanizmus se tvoří sloučením následujících blahodárných dílčích procesů (účinky tepla, vznik dýmových plynů a pár, které obsahují účinné látky, tvorba mírného vakua a bioenergetický účinek) do kompaktního celku.

  • Účinky tepla
  • Vznik dýmových plynů a pár, které obsahují účinné látky
  • Tvorba mírného vakua
  • Účinek bioenergetický

Vnější vzhled tělové svíčky

Svíčka má tvar dutého kužele a je vyrobená z bavlněného plátna napuštěného minerálním a včelím voskem. Je dlouhá 20 – 25 cm, její dolní průměr je 1,2 až 1,5 cm a horní 2 – 3 cm. Vosk se při zapálení svíčky rovnoměrně rozpouští, nestéká a hoří bez tvoření se voskových kapek. Výsledkem vývoje posledních let je aromatizovaná svíčka, která slučuje mechanismus účinku aromaterapie a tělové svíčky. V takovémto případě se vnitřní povrch svíčky impregnuje přírodními éterickými oleji.

 

Meridiány a meridiánové body

Systém meridiánů je vědecky uznávanou a používanou metodou, tak jako i jiné tradiční čínské léčebné techniky, akupunktura, akupresura a reflexologie. Meridiány jsou energetické dráhy, po kterých proudí životní energie. Systém tvoří 12 základních meridiánů, které souvisejí s vnitřními orgány. Podle této teorie jsou fyzické příznaky a bolest způsobeny právě poruchami toku životní energie. Tok může být ovlivněn stimulací hlavních meridiánových bodů (akupunkturní/akupresurní body), které zmírňují příznaky. Tělové svíčky pomáhají stimulovat tyto body a tím přispívají k regeneraci organismu.
Meridiány jsou body citlivé na tlak, mající více receptorů než kterákoliv jiná místa na kůži. V těchto bodech dochází přes kůži k vylučování zvýšeného množství oxidu uhličitého. Představují vyrovnávací, uklidňující a oživující body.

Jak účinkuje tělová svíčka

Svíčka umístěná na ošetřovanou část těla nebo na pokožku, stimuluje svými dýmovými plyny, parami, vytvářeným teplem a jemným vakuovým účinkem nervová zakončení nebo meridiánové body, které se na kůži nachází. Dým pod tlakem pronikne nejprve pokožkou do podkoží, kde se na účinnou látku navážou zastaralé a nahromaděné nečistoty. Následně se po zahřátí tělové svíčky obrátí tah a dým začne stoupat vzhůru. Nečistoty jsou poté i s dýmem vytaženy z podkoží do svíčky, kde se zachycují na stěně ve spodní části.
Kromě toho díky svému bioenergetickému účinku pomáhá svíčka odbourávat deformace ve složitém energetickém systému lidského organizmu, které vznikají důsledkem nemocí nebo poruch na základě vnějších vlivů. Při aplikaci tělové svíčky se do organismu dostanou přes rozšířené póry kůže výtažky éterických olejů (viz. role esenciálních olejů), dochází k uvolnění energetických bloků. Svíčka napomáhá nastolit pocit klidu a harmonie, aktivuje lymfatický systém, detoxikaci a ozdravující proces.

Hubnoucí tělová svíčka se umisťuje do nebo pod pupek. Uvolňuje tok lymfy a krevní oběh, prohřívá dutinu břišní, čímž napomáhá ke zrychlení metabolismu, k pročištění a detoxikaci organismu, k zlepšení peristaltiky střeva a harmonizaci jeho činnosti.

Používání tělové svíčky je vhodné na:

•zmírnění bolestí těla
•odstraňování poruch látkové výměny
•uvolňování energetických bloků
•bolesti hlavy, migrény
•stavy napětí, stresy, nervozity
•potíže pohybového aparátu
•při detoxikaci organismu

Používání tělové svíčky není vhodné:

•pro děti do věku 3 let
•na místech zarudnuté pokožky
•v případě alergie na ingredience
•v případě krvácení konečníku
•na otevřenou ránu

Další informace

Tělová svíčka se vyrábí z následujících přírodních surovin: včelí vosk, potravinářský vosk minerálního původu a bavlněné plátno. Aromatizované svíčky mají vnitřní povrch impregnovaný přírodním éterickým olejem. K barvení svíček jsou používána životnímu prostředí nezávadná a bezpečná potravinářská barviva (např. karoten, chlorofyl, propolis).
Ve spodní části svíčky je malá plocha, vyhotovená z více vrstev sterilní gázy, aby zabránila případnému vypadnutí produktů procesu hoření na pokožku ošetřované osoby. Gáza je připevněná ke spodku svíčky prstenem vytvořeným z vlastního materiálu svíčky.

Zdroj: www.asistentka.cz

 

—————

Zpět