Nepravé infekční nemoci (chřipky, angíny, rýmy)

12.09.2012 09:54

Milí příznivci mých stránek, chtěla bych se s Vámi podělit o uvědomění si své nemoci, chřipka s bolestí v krku a celkovou únavou.

Včera večer jsem po krásném dni stráveném s mým synem a přáteli na čerstvém Beskydském vzduchu na Ondřejníku začala ckýchat a z nosu mi tekla rýmečka. Večer začalo bolet celé tělo, také v krku a nechyběla teplota. Již několik dní jsem cítila, že si potřebuji odpočinout, nebyla jsem to já, měla jsem pocit být sama se sebou, ale jak už to bývá, rodina a společnost nás samotné nenechají a proto je třeba chodit do práce, starat se o děti a o domácnost a řešit každodenní životní problémky.

Večer před spaním jsem ještě stihla říci manželovi vše, co mě trápí, co mi vadí a jsem si velmi vědoma, že jsem byla nepřijemná, ale do rána, světe div se, přestalo bolet v krku.

Mé tělo mi dalo jasně na jevo, že už toho má dost a že nebudu MOCNÁ, ale NE-MOCNÁ. Takže si užívám pohody, klidu a potím se u heřmánkového čaje. Svou nemoc jsem přivítala a děkuji ji, že mohu v klidu odpočívat.

 

Klasické infekční nemoci, jak je známe z přírody, kde jsou regulačním mechanismem proti přemnožení druhu, klasická medicína a hygiena potlačila. Ty nemoci, které jsou dnes lidmi nazývány infekční, jako chřipky, angíny, rýmy a nemoci z nachlazení nejsou pravými infekčními nemocemi. Příčinou jejich vzniku není přítomnost infektu, ale kolaps imunitního systému. V případě jejich výskytu musíme mluvit o příčinách selhání imunity.

Pohleďme nyní na člověka jako celek. Ze zevního prostředí stále atakují hmotné tělo člověka cizí živé organismy. Podle zákona života se musí každý živý celek bránit proti jiným živým organismům. Síla odolat a nebýt sněden jinými je dána touhou po životě a radostí ze života, což je u člověka konkrétní projev vděčnosti Stvořiteli. Jestliže impuls z ducha ve formě touhy po životě a radosti z něj zeslábne, zeslabuje se příkon životní energie do obranných mechanismů. Chuť rvát se se životem vede životní energii rovněž do čelistí a zubů. Proto zuby a čelisti jsou odjakživa ukazatelem vitality.

Každému onemocnění chřipkou, angínou a nemocí z nachlazení předchází období omrzelosti životem, jakési únavy v duchu. Nemoc nám připomene hodnotu života a zdraví.

U dětí k tomuto faktoru přistupuje pocit nedostatečné pozornosti a lásky ze strany rodičů. Dítě musí být neustále laskáno, hlazeno, chváleno, neboť tím je energeticky doplňováno. Má-li v tomto směru podvědomě pocit nedostatku, zajistí mu onemocnění chřipkou, angínou, atd. přívod pozornosti a lásky. (U nedozrálých dospělých totéž ze strany partnera).

Imunitní soustava člověka vede trvale boj s infekty v trávícím traktu. Miliardy zárodků trávícího traktu se však rozlišují stupněm „nebezpečnosti“ pro člověka, stupněm náročnosti na odpor jeho imunitní soustavy. Proto chceme-li imunitní soustavě pomoci, potlačíme nejnebezpečnější zárodky ve střevě dietou (z hniloby masa a špatně stravitelných potravin). Dieta s rýží Natural umožňuje přežívání pouze celulolytických zárodků, pro tělo neškodných. Po třech dnech této diety jsou hnilobné bakterie prakticky z těla vytlačeny. Pro imunitní soustavu se tak jakoby uvolní „jedna fronta“ a může se plně soustředit na obnovení „vnitřního pořádku“, tj. zdraví. Vhodné zejména při přetrvávajících slabostech a zvýšených teplotách večer po těžkých chřipkách.

Hlavní duchovní příčiny: ztráta radosti ze života v důsledku jeho naplňování přízemními a ducha neosvěžujícími cíly. Život je přeplněn činností, která vnitřně neuspokojuje.

 

—————

Zpět