ENERGIE, ANEB JAK NÁS OVLIVŇUJÍ DRUZÍ

12.07.2012 14:53

Jak nás druzí... ovlivňují, poznáme také dle svých myšlenek. Když jsme v blízkosti určitého člověka, začnou se nám v hlavě rojit myšlenky, které mohou směrovat k lásce, osobní proměně, život jako by byl krásný. U jiného to mohou být myšlenky negativní, spojené se strachem, úzkostí, vše jako by bylo složité...
Je dobré dávat si pozor na to, jak druzí působí na naše emoce. Znenadání můžeme pocítit únavu, vyčerpanost nebo jsme naopak nabití, plní pohody. Mnozí z nás jsou na sebe nazlobení , když jsme z druhých unavení a vyčerpaní. Možná si říkáme, že se málo snažíme, že se příště polepšíme, že jsme se asi vyjádřili špatně. Hledáme, kde jsme udělali chybu a snažíme se dál. Nedávejme vinu sobě ani druhým.
Máme-li z nějakého vztahu špatný pocit, prostě si jen řekněme: "jsem dobrý takový, jaký jsem." Máme důvod, proč být s člověkem, který v nás vyvolává nepříjemné pocity z nás samotných? Proč bychom se měli vystavovat situacím, ve kterých se cítíme sklíčení a bez pravé lásky? Myslíme si, že musíme dávat svůj čas a energii druhým, kdykoliv chtějí být součástí našeho života, že jim musíme dávat lásku, péči a podporu. Milovat někoho ale neznamená, že jeho pocity upřednostníme před svými. Láska má mnoho podob, včetně odmítnutí netolerantního a vtíravého chování. Jak použijeme svou energii rozhodne o tom, jak daleko v životě postoupíme. A ptejme se, vydáváme ve svých vztazích energii, která se nám nevrací? Pak to nemůže fungovat. Mezi dáváním a přijímáním je nutné zachovat rovnováhu i ve vztahu. Láska musí proudit oběma směry, pak vzniká rovnováha a energie nabíjí. Pokud se v životě cítíme ze vztahu unaveni a vyčerpáni, pak dáváme energii lidem, kteří ji nemohou přijmout. Kdykoliv se necítíme dobře, zafunguje magnetická síla, která nám způsobí další problémy. Když se však usmějeme ve svém srdci i na tváři, nebudeme si zakládat na negativní energie, které by se nám jinak projevily v budoucnosti.

Zdoj: FCB Igor Chaun

 

—————

Zpět